Авторизований партнер франчайзингової мережі Ecosoft Детальніше

kyivstar+38 (067) 260-53-85

vodafone+38 (050) 379-13-11

lifecell+38 (093) 170-86-56

Графік работи call-центра

Будні: 09:00-20:00

Сб: 10:00-16:00

Нд: 10:00-16:00

Графік работи call-центра

пн вт ср чт пт
9:00 - 20:00
сб
10:00 - 16:00
нд
10:00 - 16:00
фірмовий магазин
м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська, 4В
Каталог
Ecosoft Блог Як вибрати фільтр для води

Як вибрати фільтр для води

Як вибрати фільтр для води

Все живе на планеті, в тому числі і людина, потребує води. Вона становить левову частку нашого щоденного харчування, ми активно використовуємо її для гігієни тіла, підтримання чистоти навколишніх предметів, поливу садів і полів, розваг. Для кожного з цих випадків потрібна різна вода:

  • для пиття вона повинна мати збалансований мінеральний склад, бути очищеною від бактерій і вірусів;
  • для побутових приладів найкраще брати дистильовану воду, позбавлену солей;
  • у басейни зазвичай заливається пом'якшена хлорована рідина і т. д.

Людина видобуває воду з наземних і підземних джерел. У різних регіонах вона має різну ступінь забрудненості і склад. Виходячи з усього цього, для обробки води сьогодні використовується безліч установок і агрегатів. Кожне пристосування несе свою користь в досягненні конкретних цілей.

Ось чому перед тим, як вибрати фільтр для води Ecosoft, критично важливо мати розуміння щодо того, для яких потреб вона буде застосовуватися надалі.

Про це і піде мова нижче в статті.

Передфільтри

Перші очищувачі води, про які піде мова – це передфільтри. Дані системи є обов'язковими для водопроводу: міського, дачного, промислового. Вони забирають з води великі частинки піску, іржі, мулу, захищаючи побутові прилади і сантехніку від їх негативного впливу. Деякі моделі мають клапан безпеки і оберігають прилади від гідроударів. Без фільтрів швидко зношуються гумові прокладки, починають текти з'єднання кранів, страждають лічильники.

Передфільтри

Такі системи грубої механічної водоочищення зазвичай встановлюються відразу на введення води в будинок і є обов'язковою умовою багатьох виробників для гарантійного обслуговування сантехніки.

Який фільтр для води вибрати? Сітка або картридж для передфільтри підбирається з урахуванням вихідної якості води. Також покупка конкретного пристрою визначається обсягом споживаної домогосподарством води.

Фільтри-грязьовики

Функціонально вони подібні до передфільтрів, також інтегруються у водопровідну систему, але мають дещо інший конструктивний пристрій. У фільтрах-грязьовиках вода, надходячи в їх корпус, різко змінює напрямок потоку і втрачає швидкість. Завдяки цьому принципу і виконується основне очищення від глини, піску, накипу, органічних домішок, розмір яких перевищує 50 мікрон або 100 мікрон (в залежності осередків сталевої сітки).

За рахунок особливого латунного корпусу ці пристрої розраховані на роботу в умовах водопровідного тиску до 2,5 МПа і температурних значень до 150°С. тобто вони придатні для успішного використання в системах холодного і гарячого водопостачання, включаючи обслуговування теплових мереж.

При установці фільтра-грязьовика важливо не переплутати його положення щодо руху води в трубі. Щоб уникнути цього, на корпусі пристрою є спеціальна мітка.

Глечики

Глечики

Побутові фільтри-глечики - це елементарні за своєю конструкцією і найдорожчі Системи очищення водопровідної води. Фільтрують воду для подальшого пиття і готування. Мають масу переваг:

  • не вимагають вбудовування в систему водоподачі, тому мобільні;
  • відрізняються компактними розмірами;
  • видаляють з води хлор, надмірну жорсткість, сторонні запахи, каламутність (просунуті моделі можуть виконувати знезараження);
  • прості в експлуатації;
  • доступні при обмеженому бюджеті.

Однак глечики не забезпечують такої високої міри очищення, як стаціонарні пристосування (затримують частинки, що перевищують 20 мікрон), обробляють воду повільно і в обмежених кількостях (до 3 літрів), вимагають постійного участі людини (для наповнення ємності).

Водоочисники-насадки на кран

Насадки на кран представляють фільтри механічного очищення. Головними їх плюсами є мобільність, невеликі габарити, доступність покупки. Такі пристосування призначені в основному для використання в поїздках в регіони, відомі поганою якістю води. Насадки просто і швидко одягаються на будь-який кран і також легко з нього знімаються.

Очищають воду через шари активованого кокосового вугілля від:

  • піщинок і глини;
  • пластівців іржі;
  • зайвих солей;
  • активного хлору.

Водоочисники-насадки на кран

Важливо знати, в яких випадках і як правильно вибрати фільтр для води. Подібні пристосування не дуже зручні для використання в побуті на постійній основі за рахунок низької продуктивності (середня швидкість становить 0,5 літрів в хвилину), невисокою ступеня очищення, необхідність мати додатковий резервуар для зберігання обробленої води.

Диспенсери та пурифайери

Дані фільтри відносяться до офісних систем дозування і доочищення води. Відповідно, поділяються на дві групи:

  1. Диспенсери.
  2. Пуріфайєри.

Перші виконують дозування вже питної бутильованої води в маленькі ємності для пиття. Такі пристрої зручно застосовувати в офісах, в навчальних і медичних установах, в салонах краси.

Пуріфайери здійснюють доочищение водопровідної води до стану питної, (умягчая її, прибираючи сторонні запахи і покращуючи смак), дозують її через спеціальний кран, при необхідності нагрівають.

Диспенсери і пурифайери

Диспенсери не вимагають підключення до водопроводу, оскільки вода надходить з великих бутлів. Пурифайери, як правило, інтегруються до центральної системи водоподачі.

Для будинку використовуються рідко і тільки малогабаритні установки.

Проточні фільтри на мийку

Вироби подібного плану по функціоналу схожі на водоочисники-насадки на кран. Тільки являють собою окремі картриджі, які не надягають на змішувач, а приєднуються до нього за допомогою тонкого гнучкого шланга.

Мають наступні переваги в порівнянні з насадками на крани:

  • пропускна здатність трохи вище (1,5 літра в хвилину);
  • є стандартна ємність для вмісту очищеної води.

Пристосування також легко приєднувати і від'єднувати після використання без допомоги фахівців. Однак під дані фільтри на робочій поверхні завжди має бути вільне місце. Велику роль при покупці відіграє дизайн.

Проточні фільтри під мийку

Дані пристрої являють собою багатофункціональні стаціонарні системи, що мають на увазі інтеграцію в водопровід. Сама очисна установка розташовується в шафі під мийкою і займає мінімум простору, а для обробленої води над стільницею виводиться автономний тонкий кран. Таке рішення не псує загального дизайну кухні і суттєво економить ресурс картриджів для фільтрів, адже очищена вода використовується тільки для приготування їжі і пиття (а для миття посуду, купання придатна звичайна водопровідна).

Проточні фільтри під мийку мають кілька ступенів обробки води і включають від 3 до 5 картриджів, які слід міняти через деякий час використання (в середньому – 6 місяців). Максимальна ступінь очищення води становить 0,05-1 мікрон – це високі показники «тонкої» фільтрації. При цьому прибираються:

  • тверді домішки з піску, глини, іржі;
  • солі;
  • важкі метали;
  • хімічні сполуки;
  • органіка.

Деякі установки комплектуються картриджами для знезараження (Наприклад, ультрафіолетові фільтри).

Їх недоліком виступає висока ціна покупки, обслуговування, придбання витратних матеріалів.

Пом'якшувачі води

Це особливі фільтри для водопровідних систем, що усувають зайву жорсткість води. Головне їх завдання полягає в продовженні життя для електрочайників, ТЕНів в бойлерах, пральних і посудомийних машинах, змішувачів та іншої сантехніки. В основі даних пристосувань лежить катіонообмінна смола, адсорбуюча солі.

Пом'якшувачі води

Як вибрати фільтри для побутової техніки? Перш за все, важливо враховувати, що пом'якшувачі рекомендовані при завищених показниках жорсткості в якості захисту обладнання. Такі установки не вирішують проблему з питною водою, адже вони не прибирають з неї шкідливі органічні і хімічні сполуки, пестициди, бактерії, віруси. Для цього слід купувати інші очисні пристосування.

Побутові системи зворотного осмосу

Системи зворотного осмосу – це унікальні домашні установки, що дозволяють отримати в побутових умовах високоякісну питну воду, що не поступається за своїми властивостями мінеральної бутильованої. Завдяки багаторівневій системі фільтрації з кількох картриджів і зворотноосмотичної мембрани, з води видаляються навіть шкідливі бактерії і небезпечні віруси. Максимальна ступінь очищення води становить 0,0001 мікрон.

Така установка припускає наявність накопичувального бака, який разом з іншими блоками розміщується під робочою стільницею кухні. Для виведення очищеної води передбачається спеціальний кран.

За бажанням осмотичні системи доповнюються мінералізаторами та структуризаторами. Завдяки цьому вода не просто очищається, а й збагачується важливими мікроелементами.

Ціна установок не мала, проте собівартість води в результаті виходить значно нижче бутильованої.

Магістральні фільтри

Дане пристосування має вигляд колби (або декількох колб), оснащеної картриджем. Встановлюється шляхом врізки в магістраль водопроводу, переважно відразу на вході труби в будинок. Залежно від типу і кількості картриджів магістральні фільтри бувають одноступінчатими, двоступеневими і триступеневими. Відповідно, проводять очищення різного ступеня: грубу, тонку, пом'якшують воду. Мають різну пропускну здатність.

Рекомендовані для монтажу в трубопроводи холодного і гарячого водопостачання. З їх допомогою можна отримати чисту воду, а також захистити сантехніку, побутове обладнання, труби від освіти накипу, засмічення, передчасних корозійних процесів.

Головні переваги – простота в експлуатації, доступна ціна придбання та обслуговування.

Постфильтры

Постфильтрами називають пристрої, якими рекомендується доукомплектовувати системи очищення проточної води. Їх головне завдання полягає в підвищенні її смакових якостей, ліквідації малоприємних запахів хлору або затхлості після тривалого зберігання в баках. Для цього вода пропускається через шар активованого кокосового вугілля.

Окремо потрібно сказати про мінералізатор. Такий фільтр особливо актуальне для осмотичних систем, які разом з шкідливими домішками видаляють з води майже всі корисні мікроелементи. Мінералізуючий постфільтр відновлює природний мінеральний склад води, роблячи її ідеальною для пиття.

Постфильтры

Загальні вимоги до вибору побутових водоочисних установок

Як видно зі статті, сьогодні виробники пропонують великий вибір систем водоочистки. Всі вони мають як плюси, так і мінуси і застосовні в певних умовах. Перед тим, як вирішити, який фільтр для води вибрати, необхідно знати чіткі відповіді на наступні питання:

  1. Що показує вихідний аналіз води (її фізичні властивості, наявність тих чи інших домішок)?
  2. Якої якості необхідно отримати воду на виході (безпечну для пиття, м'яку для використання в побутовій техніці, очищену для господарських потреб)?
  3. Який бюджет закладений на придбання фільтра, його обслуговування, покупку витратних матеріалів?
  4. Який тип системи кращий: мобільний, стаціонарний?
  5. В який продуктивності ви потребуєте (визначається нормою споживання води і кількістю членів сім'ї)?

Загальні вимоги до вибору побутових водоочисних установок

p>При покупці установки звертайте увагу на безпеку матеріалів (перевірте їх на сторонні запахи, поцікавтеся сертифікатами відповідності), якість збірки, популярність фірми-виробника, надійність продавця.

Рекомендації та правила застосування фільтрів для води

Для довгої і ефективної роботи будь-яку систему очищення слід встановлювати і експлуатувати відповідно до вимог виробника. Вони завжди вказуються в супровідних документах. Окремі моделі можуть мати різні обмеження (температурні, по тиску в системі водопроводу), яких слід дотримуватися.

Не перевищуйте ресурс картриджів, виконуйте їх своєчасну промивку або заміну. Також не нехтуйте допомогою фахівців у випадках, де вона необхідна.

Без високоефективних фільтрів для води сьогодні обійтися важко. Благо на ринку існує безліч агрегатів і установок, що вирішують проблему очищення води. Необхідно тільки знайти відповідне для себе пристрій по функціоналу і, що важливо, за вартістю. Допомогти в його виборі і установці готові фахівці нашого магазину.

30.08.2019
3790 переглядів